Post Feature Image

Oct 07,2016 admn_dnbltc 0 comments

Mielno – atrakcje i ciekawe miejsca

Mielno – nadmorski kurort położony nad dwiema wodami, z jednej strony ląd okala Morze Bałtyckie, zaś z drugiej, dziesiąte co do wielkości w Polsce, nadmorskie jezioro Jamno. Mielno to jedno z najbardziej atrakcyjnych kąpielisk na polskim wybrzeżu. Turyści doceniają Mielno, za jego najcenniejsze walory czyli czyste morze i bezpieczne plaże. Mierzeja, na której jest położone ma ponad 10 km długości i średnio 480 metrów szerokości. Od 2016 r. w Mielnie na maszcie powiewa Błękitna Flaga, europejski certyfikat za jakość wody. Od wielu lat Mielno znajduje się również w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych nadmorskich kurortów.

Na turystów czekają tu liczne atrakcje jak rejsy wycieczkowe czy tez przewozy motorówką szybką po jeziorze Jamno, ciekawe szlaki turystyczne oraz specyficzny mikroklimat.

Warte odwiedzenia są również sąsiadujące z Mielnem miejscowości takie jak Unieście, Łazy, Sarbinowo czy osada rybacka w Chłopach.

Więcej o atrakcjach Mielna mogą się Państwo dowiedzieć na oficjalnej stronie: http://www.mielno.pl/dla-turysty/atrakcje-turystyczne